Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

پیش فروش ساختمان بدون سند رسمی

اگر قرار است ملکی را به صورت پیش فروش خریداری نمایید، حتما باید در قالب سند رسمی این کار را انجام دهید. چه اینکه پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی هیچ گونه اعتباری ندارد. مشاورین املاک نیز از تنظیم هر نوع قولنامه و مبایعه نامه به منظور پیش فروش ملک منع شده اند. از این رو، اگر، مشاورین املاک اقدام به تنظیم هر گونه سندی نمایند، جواز کسب آن ها به طور موقت یا دائم (بسته به دفعاتی که مرتکب این عمل می شوند) تعلیق یا ابطال می گردد. شکواییه پیش فروش ساختمان بدون سند رسمی

دادخواست پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی

به قدری قانون گذار بر روی تنظیم سند برای پیش فروش ساختمان حساس بوده است که در ماده 23 قانون پیش فروش ساختمان این موضوع مورد جرم انگاری قرار گرفته است. در ادامه مقاله به یک نمونه شکواییه پیش فروش ساختمان بدون سند رسمی اشاره می کنیم. این شکواییه توسط وکلا و کارشناسان موسسه ترنم عدالت برای شما تنظیم شده است. به منظور تنظیم دادخواست یا شکواییه مطابق با شرایط خود با ما تماس بگیرید. شکواییه پیش فروش ساختمان بدون سند رسمی

ماده 23 قانون پیش فروش ساختمان اصلاحی سال 99 چنین مقرر می کند:

(اصلاحی ۱۳۹۹/۰۲/۲۳) – اشخاصی که بدون تنظیم سند رسمی اقدام به پیش فروش ساختمان یا بدون اخذ مجوز اقدام به درج یا انتشار آگهی نمایند، به حبس از چهل و پنج روز تا شش ماه یا جزاء نقدی به میزان دو تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می‌شوند.
تبصره – جرائم مذکور در این ماده تعقیب نمی‌شود مگر با شکایت شاکی خصوصی یا وزارت مسکن و شهرسازی و با گذشت شاکی، تعقیب یا اجراء آن موقوف می‌شود.

ماده 24 قانون مارالذکر مجازات مشاورین املاک در خصوص تنظیم هر نوع سند برای پیش فروش ساختمان را چنین بیان می کند: شکواییه پیش فروش ساختمان بدون سند رسمی

مشاوران املاک باید پس از انجام مذاکرات مقدماتی، طرفین را جهت تنظیم سند رسمی قرارداد پیش فروش به یکی از دفاتر اسناد رسمی دلالت نمایند و نمی‌توانند راساً مبادرت به تنظیم قرارداد پیش فروش نمایند. در غیر این صورت برای بار اول تا یک سال و برای بار دوم تا دو سال تعلیق پروانه کسب و برای بار سوم به ابطال پروانه کسب محکوم می‌شوند.

دادخواست پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی

نمونه شکواییه پیش فروش ساختمان بدون سند رسمی

ریاست محترم شعبه ……………. دادسرای ……………….. شهرستان …………………..شکواییه پیش فروش ساختمان بدون سند رسمی

با سلام و عرض ادب؛

احتراما موارد زیر را خدمت محضر حضرت عالی معروض می دارم:

1- اینجانب ………………………… در مورخه …………………….. همراه با مشتکی عنه/مشتکی عنهما/مشتکی عنهم نسبت به تنظیم قرارداد پیش فروش ساختمان اقدام کرده ام.

2- در تاریخ فوق الذکر، مشتکی عنه/مشتکی عنهما/مشتکی عنهم متعهد شدند که تا تاریخ ……………………. یک دستگاه آپارتمان به مساحت ……………….

متر مربع به مبلغ …………………… ریال معادل …………………….. تومان را با تمام امکانات بسازد و به بنده تحویل دهد. وفق سند عادی که به پیوست شکواییه می باشد، مشتکی عنه متعهد گردید در تاریخ …………………… در دفتر اسناد رسمی حاضر گردد و نسبت به تنظیم سند رسمی به نام اینجانب اقدامات مقتضی را انجام دهد.

3- هزینه تاخیر در حضور روزانه به مبلغ ………………. ریال معادل ………………. تومان تعیین گردید.

4- متاسفانه به رغم گذشت …………….. روز، مشتکی عنه/مشتکی عنهما/مشتکی عنهم نسبت به تنظیم سند رسمی به نام بنده، خودداری می ورزد.

لذا با عنایت به ادله اینجانب که 1- شهادت شهود و 2- …………………….. و 3- …………………………. می باشد و با توجه به اینکه عمل ارتکابی از سوی مشتکی عنه/مشتکی عنهما/مشتکی عنهم مصداق بارز ماده 23 قانون پیش فروش ساختمان می باشد، تقاضای تعقیب و رسیدگی به مجازات ایشان را از محضر شما عالیجناب استدعا دارم.

با تقدیم احترامات فراوان

قبل از انجام هر امر حقوقی حتما با وکیل متخصص در آن زمینه مشورت نمایید. گروه وکلای موسسه ترنم عدالت با سالها سابقه در امور حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، ملکی و … شما را در رسیدن به حقوقتان یاری و مساعدت می نمایند. با ما تماس بگیرید. 

برای گرفتن وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی به صفحه درخواست مشاوره و تماس با ما مراجعه کنید. 

 

دادخواست پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بالا