Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

قرارداد یکی از مواردی است که قبل از تنظیم آن باید با وکیل متخصص مشورت نمایید. چه اینکه ممکن است، در صورت عدم آگاهی در مفاد قرارداد، شروطی در آن ذکر گردند، که باعث لطمه زذن به خریدار یا فرشنده شود. جملاتی که می تواند بهای سنگینی را به دنبال داشته باشد. از این رو، بهترین راه کار این است که قبل از تنظیم و تدوین قرارداد حتما با وکیل متخصص در آن حوزه مشورت کنید. اینجاست که وکیل متخصص امور قراردادها می تواند با ارائه راه کارهایی شما را از مسیر کج و انحرافی خارج کند. در این مقاله به موضوع مهم ذکر جملات خطرناک در قرارداد می پردازیم. نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

 

جملات خطرناک در قرارداد:نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

ذکر برخی از جملات در قرارداد، خطرناک است و می تواند توالی فاسدی برای خریدار یا فروشنده به همراه داشته باشد. این جملات عبارتند از:

1- اسقاط کافه خیارات حتی خیار غبن هر چند غبن فاحش باشد:

در صورت درج چنین عبارتی اگر مشکل پیش بیاید، مانند گران فروختن به شما، دیگر حق شکایت ندارد. فرض کنید الف خانه خود را به مبلغ سه میلیارد تومان به ب می فروشد. اما ب متوجه می شود که قیمت واقعی ملک دو میلیارد تومان است. اگر عبارت اسقاط کافه خیارات ولو خیار غبن به هر درجه که باشد در قراداد درج شود، ب دیگر حق فسخ قرارداد را نخواهد داشت.

2- مورد معامله عینا به رویت خریدار رسید:نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

اگر این بند درج شود؛ یعنی اگر ملک یا خودوی خریداری شده، هر چند دارای عیب و ایراد است. اما شما از آن اطلاع داشته اید.

 

نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

3- در صورت عدم انجام تعهدات معامله منفسخ می شود:نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

این جمله این را به طرف معامله شما می دهد که اگر انفساخ معامله به سودش باشد با عدم انجام خود معامله را به یک طرفه فسخ کند و شما متحمل زیان شوید. فرض کنید در قرارداد فروش مغازه ای الف به عنوان فروشنده متعهد می شود که مفاصا حساب های مربوطه را ظرف مهلت یک ماه از انعقاد مبایعه نامه دریافت کند. الف متوجه می شود که قیمت مغازه افزایش یافته. او عمدا تعهدات خود را انجام نمی دهد که قرارداد فسخ شود.

4- فروشنده در قبال مدعیان دیگر به غیر از دولت پاسخگو باشد:

فرض کنید الف زمینی را به ب می فروشد و بعد از فروش زمین، اداره منابع طبیعی مدعی می شود که ملک جزء منابع طبیعی است. در این صورت شما حق شکایت از فروشنده را ندارید. این موضوع از دسته مواردی است که به وفور در قولنامه های زمین های روستایی نوشته شده و خریدار را متضرر کرده است.

5- تعیین وجه التزام در مورد امور مبهم:نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

بسیار پیش می آید در قرارداد ذکر شده: اگر فروشنده تا مورخه ……….. برق مغازه را تامین نکرد، باید به ازای هر روز تاخیز مبلغ ………….. ریال معادل ………….. تومان را به عنوان خسارت تاخیر تادیه بپردازد.

در چنین مواردی چون کار عملا از حوزه اختیارات فروشنده خارج است و تحت اختیار اداره برق است، ممکن است خسارت بسیار زیاد شده و حتی از قیمت ملک هم بیشتر شود. بنابراین بهتر است در مواردی که تحت اختیار فروشنده یا خریدار نیست (همچون موردی که در بالا ذکر شد)، وجه التزام سنگینی تعیین نشود.

نتیجه گیری مقاله

قرارداد یکی از حوزه های تخصصی علم حقوق است. از این رو در نوشتن آن باید دقت کافی را به کار برد. چه اینکه اگر قرارداد به طور مناسبی تنظیم نشود، ممکن است زیان هایی را متوجه خریدار یا فروشنده نماید. جمله اسقاط کافه خیارات از جملاتی است که می تواند بسیار آسیب زا باشد. چه اینکه اگر تمامی خیارات ولو خیار غبن به هر درجه که باشد در قرارداد ساقط شوند، در فرضی که خریدا مغبون شده باشد دیگر اختیار فسخ معامله را نخواهد داشت. بهتر است قبل از تنظیم قرارداد از وکیل متخصص امور قراردادی کمک بخواهید تا در قرارداد دچار ضرر و زیان نشوید.

قبل از انجام هر امر حقوقی حتما با وکیل متخصص در آن حوزه مشورت کنید. گروه وکلای موسسه ترنم عدالت با سالها سابقه در امور حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، ملکی، امور قراردادی و … شما را برای رسیدن به حقوقتان یاری و مساعدت می نمایند. با ما تماس بگیرید.

برای دریافت وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی به صفحه درخواست مشاوره و تماس با ما مراجعه کنید. 

نوشتن جملات خطرناک در قرارداد

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بالا