Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

شکواییه مطالبه دیه چشم

چنانچه متاسفانه در اثر ضرب و جرح یک چشم یا هر دو چشم شما آسیب ببیند و یا دچار نابینایی شود می توانید شکواییه ای علیه مشتکی عنه و یا مشتکی عنهما/مشتکی عنهم تنظیم کنید و دیه چشم خود را مطالبه نمایید. در زیر نمونه شکواییه مطالبه دیه چشم را مشاهده می کنید.

ریاست محترم دادسرای ناحیه ……… شهرستان ……….
با سلام؛
احتراما به استحضار می رساند:شکواییه مطالبه دیه چشم

بنده و مشتکی عنه در موخه 1401/04/05 به دلیل مسائل و مشکلات خانوادگی دچار نزاع و مشاجره شدیم. مشتکی عنه پس از توهین و فحاشی و ورود چند ضربه متلاحمه بر روی بازوی بنده، به تحریک یکی از دوستان خود، بنده را هل داد. در اثر هل دادن سر بنده به جدول در کنار خیابان اصابت نمود. متعاقبا در اثر شکستگی سر، مشتکی عنه و چندین تن دیگر بنده را به بیمارستان شهید رجایی آورند. پس از ساعتها بی هوشی در بیمارستان به هوش آمدم و دریافتم که چشم سمت راستم بینایی ندارد. پس از عکس و آزمایشات فراوان پزشک معالج دریافت که در اثر ضربه وارده به سر بنده، بینایی چشم راست خود را به طور کامل از دست داده ام.

حالیه با عنایت بر این امر که سر بنده در اثر اصابت با جدول حدود 21 بخیه خورده و بینایی چشم راست خود را نیز به طور کلی از دست داده ام و با توجه به نظرات پزشک معالج و پزشکی قانونی که به پیوست شکایت می باشد، صدور حکم به موجب ماده 692 قانون مجازات اسلامی علیه مشتکی عنه مورد استدعا است. شکواییه مطالبه دیه چشم

با تقدیم احترامات فراوان

توجه کنید: موارد مذکور در شکواییه فوق تمثیلی است. هر دادخواست با توجه به شرح حال ارائه شده از هر فرد تنظیم می گردد. 

ماده 692 قانون مجازات اسلامی چنین مقرر می کند:شکواییه مطالبه دیه چشم

از بین بردن یا بیرون آوردن چشم از حدقه فقط یک دیه دارد و از بین رفتن بینایی، دیه دیگری ندارد لکن اگر در اثر صدمه دیگری مانند شکستن سر، بینایی نیز از بین برود یا نقصان یابد، هر کدام حسب مورد دیه یا ارش جداگانه دارد.

قبل از هر گونه اقدام حقوقی و یا کیفری با وکیل متخصص در آن حوزه مشورت کنید. وکلای موسسه ترنم عدالت با سال ها تجربه و تخصص در امر حقوقی، کیفری، خانوادگی، امور حسبی، و … شما را تا رسیدن به حقوقتان یاری و مساعدت می نمایند. با ما تماس بگیرید. 

برای دریافت وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی به صفحه درخواست مشاوره و تماس با ما مراجعه کنید. 

شکواییه مطالبه دیه چشم

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بالا