Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

ثبت نام سامانه ثنا

ثبت نام سامانه ثنا

راهنمای ثبت نام سامانه ابلاغ الکترونیکی قضایی

 

 راهنمای سامانه ثبت نام الکترونیکی (ثنا)
سامانه ثبت نام الکترونیک (ثنا)

براساس قانون از این پس هر فرد  ایرانی باید دارای یک حساب کاربری ویژه ابلاغ‌های قضایی باشد. افراد باید  برای ایجاد حساب کاربری و دریافت شناسه و رمز حساب به دفاتر خدمات قضائی  مراجعه کنند و یا پس از انجام  مراحل نخست ثبت نام از طریق نشانی sana.adliran.ir  برای احراز هویت به دفاتر خدمات قضائی مراجعه کنند. ثبت‌نام در این طرح برای تمام وکلا و کارشناسان دادگستری الزامی است. و  تمام افراد ولو اینکه هیچ پرونده‌ای در دستگاه قضایی نداشته باشند،  می‌توانند این حساب کاربری را ایجاد کنند. سامانه ثنا

راهنمای  ثبت نام الکترونیکی سامانه ثنا
مزایای ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی
  • اطمینان از دریافت صحیح ابلاغیه:
  • احتمال پیدا نشدن نشانی برای ابلاغ اوراق صفر است.
  • ابلاغیه ها بصورت قطعی به حساب کاربری شما فرستاده می شود.
  • اوراق در هر زمانی با ورود به حساب کاربری قابل دسترسی است.
  • حفظ حریم خصوصی افراد:

مامور ابلاغ به محل سکونت یا کار شما مراجعه نمی کند. سامانه ثنا

  • اوراق در محل محل سکونت یا کار شما نصب نمی شود.
  • کسی از مکاتبات قضایی شما با خبر نمی شود.
  • کاهش زمان رسیدگی:

مدت زمان رسیدگی ارتباط مستقیم  با مدت ابلاغ اوراق دارد، بنابر این هرچه مدت ابلاغ اوراق کوتاه تر باشد  مدت زمان رسیدگی پرونده  کوتاه تر است.

ثبت نام در سامانه ثنا

راهنمای سامانه ثبت نام الکترونیکی سامانه ثنا در خدمات حقوقی موسسه ترنم عدالت

حساب کاربری تحت شرایط زیر برای اشخاص حقیقی ایجاد می‌گردد:

۱) ایجاد و استفاده از حساب کاربری مطابق مفاد مواد قانون آیین دادرسی الکترونیک و آیین‌نامه‌های آن انجام می‌شود.

۲) ایجاد حساب کاربری می تواند در دو مرحله انجام می‌شود:

– مرحله ثبت ‌نام اولیه

این مرحله توسط شخص متقاضی حساب کاربری یا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام می‌شود.

– بررسی اطلاعات و احراز هویت سامانه ثنا

این مرحله توسط دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام می‌شود. مراجعه شخص متقاضی برای انجام این مرحله الزامی است. از شخص  متقاضی اطلاعات تکمیلی مانند اثرانگشت و تصویر امضا گرفته می شود.

۳) متقاضی دریافت حساب کاربری  مکلف است اطلاعات مورد نیاز را به صورت صحیح و واقعی ارائه دهد. مسئولیت  قانونی صحت اطلاعات به عهده متقاضی است.

۴) متقاضی باید صحت اطلاعات ارایه شده و قبول شرایط استفاده را در دفاتر خدمات قضایی تصدیق و امضا کند.

۵) برای دریافت حساب کاربری  برای اشخاص ایرانی ارائه اطلاعات کامل شناسنامه‌ای و ثبت اطلاعاتی که با  علامت * دراین سامانه مشخص شده است و نیز ارایه پست الکترونیک (ایمیل)،  شماره تلفن همراه الزامی است.

۶) متقاضی طی این توافق‌نامه  متعهد می‌شود در صورت تغییرهر یک از اقلام اطلاعاتی یا ضرورت اخذ اطلاعات  بیشت، جهت بروز رسانی آن در اسرع وقت اقدام کند.

۷) متقاضی متعهد به نگهداری شناسه و رمز عبور خود می‌باشد. مؤکدا توصیه می‌شود نسبت به تغییر رمز عبور به صورت دوره‌ای اقدام شود. مسئولیت آثار قانونی استفاده از این حساب کاربری متوجه صاحب آن می‌باشد.

۸) ابلاغ اوراق قضایی با ارسال  آن به حساب کاربری در سامانه ابلاغ انجام می‌شود. و ارسال پیامک و رایانامه  به پست الکترونیک جهت اطلاع از ابلاغ الکترونیکی می‌باشد. بنابراین توصیه  می‌شود از شماره همراه و پست الکترونیک معتبر و در دسترس و مطمئن استفاده  شود. در صورتی که تلفن همراه یا پست الکترونیک موقتاً در دسترس نباشد، بایستی در فواصل زمانی روزانه به صورت مستقیم به سایت مراجعه شود.

راهنمای  ثبت نام الکترونیکی سامانه ثنا

1- مطابق تصاویر زیر، مشخصات خواسته شده را وارد کنید:

 

blank

2- تصویر پیش فرض کارت ملی که از ثبت احوال استعلام شده است را تایید کنید یا یک تصویر جدید به سامانه معرفی نمایید: سامانه ثنا

blank

blank

3- پس از اتمام مرحله اول ثبت  نام، برای احراز هویت، درج نمونه امضاء، تایید شماره موبایل و ایمیل به یکی  از دفاتر خدمات الکترونیک قصایی یا دادگستری ها و مجتمع های قضایی مراجعه  نمایید: سامانه ثنا

4- پس از تکمیل فرآیند ثبت نام در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی  با شناسه و رمز اعلام شده می توانید به حساب کاربری خود در سامانه ثنا ( سامانه ثبت نام الکترونیک) وارد شوید:

blank

مراحل ثبت نام در سامانه ثبت نام

blank

5- پس از ورود در کارتابل خود می توانید ابلاغیه ها و پیام های خود را ببینید: سامانه ثنا

ثبت نام در سامانه ثنا

سامانه ثنا

در صورت باز نشدن ابلاغیه پس از کلیک بر روی گزینه “مشاهده ابلاغیه” در سامانه ابلاغ الکترونیک، مراحل زیر را دنبال کنید:

راهنمای  ثبت نام الکترونیکی سامانه ثنا
تذکرات:

1- به کسانی که ایمیل ندارند، توسط دفتر خدمات قضایی یک آدرس ایمیل ملی اختصاص داده خواهد شد.

2- در صورت هرگونه تغییر اطلاعات ثبت شده  در سامانه ثنا از قبیل تغییر آدرس یا نام یا تلفن ھمراه و مانند آن، اشخاص  موظف اند تغییرات ایجادشده را بلافاصله در سامانه ثنا ثبت نمایند.
3- وصول الکترونیکی اوراق قضایی به حساب کاربری مخاطب در سامانه ابلاغ،  ابلاغ محسوب میشود.
4- در ابلاغ الکترونیکی، مخاطب در صورتی میتواند اظھار بی اطلاعی کند که  ثابت نماید به لحاظ عدم دسترسی یا نقص درسامانه رایانه ای و سامانه مخابراتی  از مفاد ابلاغ مطلع نشده است.سامانه ثنا
5- خودداری از مراجعه به سامانه ابلاغ، به منزله استنکاف از قبول اوراق  قضایی موضوع ماده ٧٠ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور  مدنی محسوب میگردد.
6- در صورت مجھول المکان بودن مخاطب و عدم دسترسی به حساب کاربری، ابلاغ  اوراق قضایی از طریق آگھی در سامانه ابلاغ و یکی از روزنامه های الکترونیکی  کثیرالانتشار به تشخیص مرکز انجام می شود.
7- درصورتیکه محل نگھداری مخاطب بازداشتگاه یا زندان یا مؤسسات کیفری باشد،  ابلاغ علاوه بر حساب کاربری مخاطب به حساب کاربری زندان، بازداشتگاه یا آن  مؤسسات نیز ارسال میگردد.

تماس و مشاوره رایگان حقوقی.

سامانه ثنا

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا