Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

روادید کار چیست؟

روادید یا حق کار مجوزی است که کارفرما برای تبعه خارجی صادر می کند. در واقع، این تکلیف برای کارفرما وجود دارد که باید روادید یا حق کار را ظرف حداکثر یک ماه بعد از ورود تبعه خارجی به کشور به اداره کل اشتغال اتباع خارجی تقدییم کند. چنانچه کارفرما در این خصوص تاخیر داشته باشد وفق ماده 181 قانون کار عمل خواهد شد. در این مقاله به بررسی موضوع روادید کار و شرایط و نحوه صدور آن می پردازیم. روادید کار چیست؟

روادید کار چیست؟

چگونه یک تبعه خارجه می تواند در ایران مشغول به کار شود؟روادید کار چیست؟

امروزه با سیل مهاجرت اتباع خارجی از کشور افغانستان مواجه هستیم. برای اینکه اتباع خارجه بتوانند در ایران مشغول به کار شوند، باید دارای روادید ورود با حق کار باشند. بنابراین، نمی توان فرضی را تصور کرد که اتباع خارجه در ایران مشغول به کار باشند، اما روادید کار نداشته باشند. پس، اتباع خارجه پس از گرفتن روادید کار بر اساس آیین نامه های موجود می توانند پروانه کار دریافت کنند.

چگونه می توان برای گرفتن روادی کار اقدام نمود؟

در پاسخ به این سوال لازم است بگوییم که اول از هر چیزی کارفرما باید به اداره کل اشتغال اتباع بیگانه مراجعه کرده و درخواست خود را مبنی بر استخدام نیروی کار خارجی بدهد. در اداره کل اشتغال اتباع بیگانه فرم های مربوط به اشتغال اتباع بیگانه باید تکمیل و به این اداره تحویل داده شود.

واحد اشتغال اتباع بیگانه، درخواست کارفرما و فرم های تحویل داده شده توسط کارفرما را بررسی می کند و گزارشی در این خصوص تهیه می نماید. گزارش اداره کل اشتغال اتباع بیگانه باید توسط هیئت فنی اشتغال مورد بررسی قرار گیرد. پس اداره کل گزارش خود را به هیئت فنی اشتغال تحویل می دهد.روادید کار چیست؟

روادید کار چیست؟

اعضای هیئت فنی چه اقداماتی باید انجام دهند؟

پس از ارائه گزارش واصله توسط واحد اشتغال اتباع بیگانه، اعضای هیئت فنی گرارش را بررسی می کنند. النهایه در خصوص درخواست کارفرما مبنی بر استخدام تبعه خارجی در ایران تصمیم گیری می کنند. در این جا، دو فرض متصور است:

1- اعضای هئیت فنی درخواست کارفرما را تایید می نمایند:

در این صورت برای تبعه خارجه مجوز و روادید حق کار صادر می شود. بنابراین، تبعه خارجه می تواند به موجب قوانین ایران استخدام شود و شروع به کار نماید.

2- اعضای هیئت فنی درخواست کارفرما مبنی بر استخدام نیروی خارجی را رد می کنند:روادید کار چیست؟

در این صورت کارفما نمی تواند اقدام به استخدام تبعه خارجی کند. در چنین فرضی هر گونه اشتغال تبعه خارجی در ایران غیر قانونی است. بنابراین، اگر کارفرما یک تبعه خارجی را استخدام نماید و سپس حق و حقوق تبعه را به او اعطا نکند، امکان شکایت علیه کارفرما در نزد مراجع قانونی وجود ندارد.

نتیجه گیری مقاله

همان طور که گفتیم، امروزه با سیل عظیم نیروی کار افغانی مواجهیم که به ایران هجوم آورند. در صورتی که کارفرما بخواهد از نیروی کار خارجی بهره مند گردد باید به واحد اشتغال اتباع بیگانه مراجعه کند و تقاضای خود را کتبا طرح نماید. واحد اشتغال اتباع بیگانه تقاضای کارفرما را بررسی می کند و سپس گزارشی تهیه می نماید. النهایه گزارش را تقدیم هیئت فنی اشتغال می نماید. در صورتی که هیئت فنی تصمیم کارفرما مبنی بر اشتغال تبعه بیگانه را تایید کند، پروانه یا روادید کار برای تبعه خارجی صادر می شود. در فرضی که تصمیم کارفرما توسط هیئت فنی اشتغال رد گردد، امکان استخدام تبعه خارجی در ایران وجود ندارد. روادید کار چیست؟

قبل از انجام هر امر حقوقی، حتما با وکیل متخصص در آن حوزه مشورت کنید. گروه وکلای موسسه ترنم عدالت با سالها سابقه در امور حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، ملکی و … شما را در راه رسیدن به حقوقتان یاری و مساعدت می نمیاد. با ما تماس بگیرید. 

تلفن تماس گرفتن مشاوره:

09011358248

برای گرفتن وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی به صفحه درخواست مشاوره و تماس با ما مراجعه کنید. 

 

روادید کار چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بالا