Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

دادخواست الزام به فک رهن

گاهی ممکن است شخصی ملکی را به دیگری بفروشد. اما ملک در رهن بانک باشد. در این صورت معمولا فروشنده به خریدار این التزام را می دهد که تا زمان سر رسید تنظیم سند رسمی، ملک را از رهن بانک آزاد کند. خریدار نیز به این شرط معامله را می پذیرد. زیرا خرید ملکی که در رهن بانک باشد سودی برای خریدار نخواهد داشت. حال اگر فروشنده به تعهد خود عمل نکند چه اتفاقی می افتد؟ در این صورت، خریدار باید دادخواست الزام به ت فک رهن را علیه فروشنده مطرح نماید.دادخواست الزام به فک رهن

نمونه دادخواست الزام به فک رهن صرفا جهت آشنایی شما با این دادخواست توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ترنم عدالت تنظیم شده است. اما مستندات هر شخص  با شخص دیگر متفاوت است. بنابراین، برای تنظیم دادخواست مطابق با خواسته و مستندات خود حتما با ما تماس بگیرید. در زیر با نمونه دادخواست الزام به فک رهن آشنا می شویم.

دادخواست الزام به فک رهن

نمونه دادخواست الزام به فک رهن

خواهان: خانم/آقای …………… کدملی:…………………/ به نشانی: ………………………………. (مشخصات کامل خریدار)

خوانده 1: خانم/ آقای …………………… / کد ملی: …………………….. / به نشانی: …………………………………………… (مشخصات فروشنده)

خوانده 2: مشخصات بانک مربوطه

تعیین خواسته و بهای آن: الزام خوانده به فک رهن از ملک موضوع پلاک ثبتی ………………… و الزام به تنظیم سند رسمی به شرح متن و پرداخت هزینه دادرسی و …………………..

دلایل و منضمات: 1- تصویر مصدق سند مالکیت 2- تصویر مصدق قرارداد رسمی رهن 3- تصویر مصدق مبایعه نامه 4- فتوکپی مصدق اسناد پرداختی

شرح دادخواست:

ریاست محترم شعبه ………….. دادگاه ……………… شهرستان …………………….

با سلام؛

احتراما به استحضار می رساند:دادخواست الزام به فک رهن

اینجانب …………………. در تاریخ …………………. یک واحد آپارتمان به پلاک ثبتی …………….. مورخ ………………….. با کد رهگیری ………………… از خوانده ردیف اول خریداری نموده ام و فروشنده نیز متعهد شد که تا تاریخ تنظیم سند رسمی اقساط بانک (خوانده ردیف دوم) را پرداخت نماید. لیکن با با گذشت زمان و رسیدن موعد تنظیم سند رسمی ملک متوجه شده ام که فروشنده هیچ اقدامی در خصوص پرداخت اقساط معمول نداشته و بانک نیز همکاری لازم را جهت تنظیم سند رسمی ملک به نام بنده به عمل نمی آوزند. لذا تقاضای رسیدگی و الزام خوانده به فک رهن و سپس تنظیم سند به نام اینجانب را دارد.

                                                                                          با تقدیم احترامات فراوان

نکات مهم:

1- حتما در قرارداد مبایعه نامه خود ذکر کنید که فروشنده ملتزم شده تا تاریخ تنظیم سند رسمی اقساط بانک را پرداخت و تسویه نماید.

2- در دادخواست الزام به فک رهن، بانک رهن گیرنده را نیز به عنوان خوانده ذکر نمایید.

قبل از تنظیم هر گونه اوراق قضایی با وکیل متخصص در آن حوزه مشورت نمایید. چه اینکه ممکن است هر گونه اقدام خودسرانه در این خصوص به ضرر شما باشد. وکلای موسسه ترنم عدالت با سالها سابقه در امور حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، و … شما را تا زمان رسیدن به حقوقتان یاری و مساعدت می نمایند. با ما تماس بگیرید. 

برای دریافت وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی به صفحه درخواست مشاوره و تماس با ما مراجعه کنید. 

دادخواست الزام به فک رهن

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بالا