Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

دادخواست استرداد طفل

زمانی که زوجین از یکدیگر جدا زندگی می کنند و یا به دلایل مختلف از یکدیگر جدا می شوند، حضانت و نگهداری طفل بر اساس قانون یا توافق طرفین مشخص می شود. از منظر قانونی، حضانت و نگهداری طفل تا سن 7 سالگی اعم از اینکه فرزند شما دختر باشد یا پسر با مادر است. چرا که طفل در این سن به مادر بیش از هر چیز دیگر احتیاج دارد. پس از آن حضانت دختر تا سن 9 سالگی با پدر و حضانت فرزند پسر تا سن 15 سالگی با پدر است. پس از سنین 9 و 15 سالگی، خود طفل تصمیم می گیرد که با پدر زندگی کند یا مادر.

حال، اگر یکی از والدین در دوررانی که حضانت طفل با دیگری است، طفل را ببرد و از استرداد او به کسی که حضانت با شخص اوست خودداری کند، ابتدا می توان از طریق اظهارنامه استرداد طفل اقدام کرد. در صورتی که طرف مقابل اقدامی انجام نداد، می توان دادخواست استرداد طفل را علیه او مطرح کرد. در این مقاله یک نمونه اظهارنامه و دادخواست استرداد طفل را مشاهده می کنید که توسط وکلا و کارشناسان موسسه ترنم عدالت برای شما نوشته شده است.

 

دادخواست استرداد طفل

اظهارنامه استرداد طفل:

مخاطب محترم،

با سلام؛

همانطور که مستحضرید بنده و شما در مورخه ……………… به موجب سند طلاق تنظیمی در دفترخانه ازدواج و طلاق شماره …………….. از یکدگیر رسما و قانونا جدا شدیم. به موجب قانون/ توافق نامه فی ما بین، حضانت فرزند/فرزندان مشترک با بنده می باشد. شما در مورخه ………………….. به موجب استفاده از حق ملاقات خود، به محل سکونت بنده و فرزند مشترک مراجعه کردید. لیکن، شما بر خلاف وعده به رغم گذشت …………… ساعت/روز از استرداد طفل به اینجانب خودداری نموده اید. مع الوصف، با ارسال این اظهارنامه به شما 24 ساعت مهلت داده می شود تا نسبت به استرداد طفل اقدام کنید. در غیر این صورت عواقب طرح هر گونه دعوای حقوقی و کیفری بر عهده شخص شماست.


دادخواست استرداد طفل:

ریاست محترم شعبه …………. دادگاه خانواده ………………….. شهرستان ………………………….

با سلام؛

احتراما موارد زیر را خدمت محضر حضرتعالی معروض می دارم:

اینجانب به موجب سند طلاق شماره ……………………. از خوانده محترم دعوا جدا شدم. سند طلاق نیز به پیوست می باشد. بر اساس قانون/توافق انعقادی فی ما بین، حضانت فرزند/فرزندان مشترک بر عهده اینجانب می باشد. اما خوانده محترم دعوا در مورخه ……………….. در راستای استفاده از حقوق خود، جهت ملاقات با طفل به اقامتگاه بنده مراجعه کردند. علی رغم اینکه مبنا بر این بود که طفل را ظرف …………… ساعت/ روز مسترد کنند، همچنان از بازگرداندن طفل خودداری ورزیده اند. اینجانب بارها از طریق تماس مکرر تلفنی از ایشان خواستار بازگشت طفل شدم،، لیکن ایشان پاسخ گو نبودند. حتی، به دلیل نگرانی شدید حادث شده، در مورخه …………………… به منزل ایشان مراجعه کردند؛ اما با درب بسته مواجه شدم. گویی کسی در خانه نبود.

مع الوصف، با عنایت به موار معنونه درخواست رسیدگی و صدور حکم مبنی بر استرداد طفل از محضر شما عالیجناب مورد استدعا است.


مدارک مورد نیاز برای طرح دعوای استرداد طفل چیست؟

1- سند طلاق یا هر دلیلی مبنی بر جدا زندگی کردن زوج و زوجه

2- توافق نامه انعقادی مبنی بر حضانت و نگهداری از طفل.

قبل از انجام هر امر حقوقی حتما با وکیل متخصص در آن حوزه مشورت نمایید. گروه وکلای موسسه ترنم عدالت با سالها سابقه در امور حقوقی، کیفری، خانوادگی، ثبتی، ملکی و … شما را یاری و مساعدت می نمایند. با ما تماس بگیرید.

برای دریافت وقت مشاوره حضوری و تلفنی به صفحه درخواست مشاوره و تماس با ما مراجعه کنید.

دادخواست استرداد طفل

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بالا