Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

دعاوی مربوط به امور خانواده بسیار متنوع و در عین حال مبتلابه هستند. تقریبا تمامی آحاد جامعه با آن آشنایی دارند یا حداقل به گوش آنها آشنا می رسد. دعاوی مربوط به خانواده در صلاحیت دادگاه خانواده هستند. دادگاه خانواده در تهران شامل دادگاه خانواده یک، باهنر، مفتح و دادگاه خانواده دو هستند. در واقع، این دادگاه وظیفه رسیدگی به امور خانوادگی را عهده دار هستند.

مصادیق دعاوی خانوادگی

دعاوی مربوط به طلاق، نسب، مهریه، نفقه (زوجه و یا فرزند/فرزندان) حضانت، مسائل ارث و میراث و … هستند.

تخصص در دعاوی خانواده

ممکن است رسیدگی به دعاوی خانوادگی در ابتدا ساده به نظر برسد؛ اما باید گفت تخصص در به دست گرفتن پرونده های خانوادگی نیز امری بسیار مهم است. به گونه ای که بدون تخصص در این دعاوی نیز کار موکل دچار شکست خواهد شد. بسیاری از افراد به دنبال این امر هستند که خودشان به پرونده خانوادگی خود رسیدگی کنند. اما ممکن است تا جای زیادی پیش روند و پرونده را کاملا دچار شکست نمایند. این موضوع در طلاق به درخواست زوجه نمود بسیار زیادی دارد. از آنجایی که در علم حقوق طلاق به دست مرد است. زنان برای اخذ طلاق با مشکل مواجه می شوند. گاهی نیز برای جلوگیری از هزینه های گزاف و اضافی، خود اقدام به طی مراحل قضایی می نمایند و متاسفانه رای به نفع خود نمی توانند اخذ نمایند.

وکالت در مقام بیع
کلاهبرداری از طریق اخذ به شفعه
رسیدگی به دعاوی خانواده در مراجع دادگستری چقدر طول می کشد؟

معمولا روند رسیدگی به دعاوی خانوادگی نسبت به دعاوی ملکی و یا دعاوی مربوط به مهاجرت کوتاه تر است. البته، استثناء هم در این موضوع وجود دارد. به عنوان مثال در دعوای طلاق به درخواست زوجه ممکن است این دعوا حدود دو سال نیز به طول بینجامد. چه اینکه دعوای طلاق نه تنها قابل تجدیدنظر بلکه قابل فرجام خواهی در نزد دیوان عالی کشور نیز هست. از این رو، تا نهایی شدن رای زمان زیادی صرف می شود. به ویژه اینکه تعیین وقت به منظور رسیدگی در دادگاه های تجدیدنظر و دیوان عالی کشور بسیار زمان بر و کند است.  از این رو برای رسیدگی به برخی از دعاوی باید تا حدی صبور باشید.

وکلای متخصص در حوزه خانواده در موسسه ترنم شما را تا رسیدن به حقتان یاری می نمایند.

بالا